איטום ושיקום מבנים

איטום ושיקום מבנים

המבנה שבו אנו גרים או עובדים חוצץ בינינו ובין החוץ, ועליו להגן עלינו בין היתר מפני מזג אוויר קיצוני, רעשים חזקים, לחות, רטיבות וגורמים נוספים. כדי שהמבנה ישרת את המטרה עליו להיבנות באופן תקין ובין היתר להיות אטום לגמרי.

מבנה שאינו אטום יפגע באיכות החיים ולא יגן על העובדים או המתגוררים בו מפני חום וקור, רטיבות, לחות ורעשים. מעבר לכך, במידה שהוא יועמד למכירה, יהיה ניתן למכור אותו בסכום נמוך יותר מאשר במקרה שמדובר על מבנה שנאטם כהלכה.

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

כדי לשמור על איכות החיים של המתגוררים במבנה או של העובדים במבנה וכדי למנוע ירידה בערכו של הנכס, חשוב לוודא שהמבנה אטום כבר לפני שנכנסים לבית או למשרד חדש או כשמבצעים שיפוץ במקום. במידה שהמבנה אינו אטום, יש להזמין בעלי מקצוע שמתמחים בתחום.

בעלי מקצוע שמתמחים בביצוע עבודות איטום יוכלו לאטום את המבנה בצורה מקצועית ויעילה שתמנע בין היתר נזקים משניים לקירות. עבודת איטום איכותית תשמור על המערכות שנמצאות בתוך המבנה ועל המבנה עצמו, כך שיהיה נעים ובטוח להימצא בתוכו.

שני סוגים של איטום – איטום שנועד לחלקים החיצוניים של המבנה ואיטום שנועד לחלקים הפנימיים של המבנה

חשוב לדעת שקיימים שני סוגים של עבודות איטום: הסוג הראשון של האיטום צריך להתבצע בשלב הסופי של עבודת הבנייה, איטום זה נקרא בשם: "איטום חיובי" והוא מיועד עבור הקירות החיצוניים של המבנה, או במילים אחרות: עבור המעטפת של המבנה.

הסוג השני של האיטום נקרא בשם: "איטום שלילי"  והוא מיועד לצד הפנימי של הקירות. איטום זה מהווה איטום משלים וברוב המקרים המטרה של ביצועו היא לתקן כשלים בבנייה. כמו כן, מתבצע האיטום השלילי כדי לתקן נזקים שנגרמו בעקבות שחיקה טבעית או כדי לאטום אזורים אליהם קשה להגיע.

מדוע כל כך חשוב לשקם מבנים?

כפי שצוין – מבנה שלא נאטם באופן תקין עלול לגרום לפגיעה קשה באיכות החיים. במקרה שהמבנה ישן או לא נבנה באופן תקין, עלולות להופיע בעיות רטיבות והשלד של המבנה עשוי להיפגע. כמו כן, יהיו למבנה ליקויים בחיפויים הפנימיים ובחיפויים החיצוניים, הוא יהפוך להיות מאוד לא בטוח והנזק יראה לעין ויגרום למבנה להראות לא אסתטי.

באמצעות שיקום למבנה שיתבצע באמצעות חומרים מתאימים, מכשור מתקדם ועל ידי בעלי מקצוע מיומנים ומנוסים שעברו הכשרה ייעודית לתחום, יהיה ניתן להתמודד עם הבעיות הללו.

עבודת השיקום מתחלקת לסוגים שונים, ניתן לומר שישנן עבודות שמתמקדות בשיקום אלמנטים במבנה, עבודות שמתמקדות בשיקום ברזלי זיון וקונסטרוקציות ועבודות שמתמקדות בשיקום החיצוני של המבנה.

בעלי מקצוע מנוסים ומיומנים יידעו כיצד לזהות את הבעיה וכיצד לפתור אותה בצורה הטובה והיעילה ביותר. אם למשל הפגיעה היא בשלד של המבנה, יתמקד צוות העובדים בחיזוק של היסודות. במקרה שהבעיה היא נזילה ורטיבות במבנה, יתמקד צוות העובדים בשיקום החלונות, המרזבים, הצנרת וכן השלמת חיפויים במידת הצורך וצביעה.

עבודות איטום בגובה

עבודות איטום מבנים ושיקום מבנים בגובה יכולות להתבצע באמצעות סנפלינג. כמו כן, ניתן לבצע את העבודות באמצעות פיגומים או במות הרמה. שיטת הסנפלינג נחשבת לשיטה יעילה במיוחד משום שהיא חוסכת זמן רב וכספים ומשום שהיא מאפשרת לעובדים להגיע למגוון אזורים.

כמו כן, השיטה אינה מרעישה או מלכלכת כמו השיטות האחרות והיא אינה פוגעת בשגרת חייהם של העוברים והשבים כמו השיטות האחרות משום שאין צורך לסגור את האזור שבו העבודה מתבצעת.

חברת בסיס – מחזירים לכם את הביטחון והשקט הנפשי

עבודות איטום ושיקום בגובה חייבות להתבצע על ידי בעלי מקצוע שעברו הסמכה ייעודית, שכן מדובר על עבודות מסוכנות ביותר.

אי הקפדה על כללי הזהירות וביצוע עבודה לקויה עלולות לגרום לפגיעה בעובדים עצמם, בעוברים והשבים ובאנשים שנמצאים במבנה. כמו כן, עשויות עבודה לקויה ואי הקפדה על כללי הבטיחות לפגוע בבעלי החיים שנמצאים במבנה או ברחוב וברכוש.

במידה שאתם מעוניינים לאטום את המבנה שלכם – שיכול להיות ביתכם הפרטי או מקום העבודה שלכם, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – חברת בסיס. אנו מתמחים בביצוע עבודות בגובה, מחזיקים בכל הביטוחים והרישיונות, עובדים עם ציוד שמחזיק בתו תקן, משתמשים בחומרים איכותיים ומבצעים את העבודה באופן יעיל ובטיחותי.

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

שיקום קונסטרוקציות בגובה

בניית מבנים מסוגים שונים מאגדת בתוכה מספר תחומים מורכבים (תרתי משמע) שכולל בתוכם מגוון שלבים – החל משלבי התכנון, השרטוטים, ההנדסה, העיצוב ואישורי הבנייה – 

קרא עוד »

יתרונות של ניקיון בסנפלינג

ניקיון בסנפלינג הפך בעשורים האחרונות לנפוץ וזאת בשל ריבוי בניית גורדי שחקים ובשל יותר ויותר בניינים שנבנים לגובה. בשל כך בעלי הבניינים, המשרדים והדירות פונים

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן