כשלים נפוצים באיטום מבנים

 

כשלים נפוצים באיטום מבניםעבודות איטום נועדו כדי לשמר את המבנה עמיד מפני חום, קור, רטיבות ולחות, כמו גם מפני תהודה ושאר מפגעים שעלולים לפגוע במבנה ככל שהשנים נוקפות. איטום כושל או כזה שהתכלה עם השנים –  יוריד משמעותית את איכות החיים במבנה וגם את ערכן של דירות, בתים פרטיים או מבנים משותפים. 

עבודות איטום נעשות על ידי מומחים כמו המומחים של 'בסיס עבודות בגובה'. המומחים שלנו אוטמים בתים, בניינים, חניונים, מחסנים וכולי. אבל מה קורה כשהעבודות נעשות ע"י אנשים שאינם מומחים באיטום? יש כמה כשלים נפוצים שעלולים להתרחש במבנים שלא נאטמו כהלכה:

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

בעיות באיכות החומרים

איכות החומרים שאנו עובדים עמם בכל תחום החל מבישול עד לעבודות בנייה: חשובה מאד כדי שהתוצאה של התהליך תהיה טובה יותר. חומרי איטום איכותיים חשובים מאד כדי לאפשר תהליכים נכונים ועמידים יותר, החל מהדבקת יריעות בטומניות עד למריחת חומרי איטום על הקירות ומעטפת המבנה וריסוס צבע אוטם על הקירות. אם החומרים זולים ולא איכותיים ייתכנו בעיות עתידיות שיעיקו על הדיירים ואנשים ששוהים במבנה. 

כשלים תכנוניים

אחת הסיבות לכך שמבנה מתחיל להתיישן באופן מהיר מידי נוגעת לכשלים תכנוניים. כאשר התכנון אינו מקצועי, כשנושא האיטום אינו מקבל את תשומת לב הדרושה, כמו גם כשאין חלופות תיקון עתידיות, או הגנה ראויה על מערכות האיטום – ישנם כשלים בתכנון שיובילו לבעיות עתידיות במבנה. 

חוסר מקצועיות

גם חוסר מקצועיות עלול להוביל לכשלים ובמקרים חריגים יותר גם לתאונות עבודה ואסונות. אם בוחרים אנשים שאינם מקצועניים ולא יודעים כיצד לבצע עבודות בגובה עלולים להינזק מבחינת הצלחת הפרויקט, איכות העבודה, כמו גם שההוצאות עתידיות יהיו גדולות יותר בשל העבודה שאנשים חסרי ניסיון עבדו על איטום המבנה. לכן חשוב לבחור במקצוענים בעבודות איטום בגובה, בעיקר כאשר יש לאטום גגות, קירות ומעטפת מבנה. 

חשוב לדעת!

עבודה לא מקצועית עלולה להוביל לכשלים בחומרי האיטום, פרטי חיבור של נקודות איטום, חיבור לקוי בין אלמנטים אופקיים ואנכיים, וביצוע לא תקין של כלל העבודה. שימו לב כי  נעשה תכנון נכון ומדויק לפני שאתם בוחרים את מי שיבצע את העבודות עבורכם.

הגנה על איטום ותיקון עתידי

כדי למנוע כשלים בועיות באיטום חשוב להגן על חומרי האיטום מפני פגיעות שונות שעלולות להתרחש עם השנים. שימו לב שהאיטום אינו חשוף לאלמנטים מפריעים כמו אדמה, אובייקטים חודרניים וכולי. בין היתר חשוב שאנשי המקצוע יאפשרו אופציה לתקן איום בעתיד מה שחייב לקרות כבר בתכנון שלד המבנה. במידה ויש כשלים כאלה ואחרים, מומלץ ליצור עם המומחים שלנו קשר כדי להבין כיצד אפשר לתקן כשלים באיטום.

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן