לא כדאי להזניח אותו – מרזב, וחשיבותו

לא כדאי להזניח אותו - מרזב, וחשיבותו

המערכות שנמצאות בתוך המבנה בו אנו חיים ועובדים חשובות מאד לתקינותו. אלמנטים כמו צינורות ביוב ומים, מערכות אינסטלציה, מערכות מיזוג אוויר, חוטי חשמל, כבלים, בלוני גז, ועוד – הם חלק בלתי נפרד מהמבנה, בעוד שללא המערכות – יהיה קשה מאד לגור או לשהות בתוך ארבעת הקירות. 

בזמן שמתחילים לתכנן דירה, בניין, מוסד, או מבנה פרטי: עובדים המומחים כדי לתכנן בצורה הפרקטית והיעילה מכול את האלמנטים שיוצבו במקום. אחד האלמנטים הדרושים הוא כמובן המרזב – צינור או תעלה המשמשים לאיסוף נוזלים כמו מי גשמים או נוזלים אחרים מן הגג, ולאחר מכן הובלת המים הלאה. כיום – על מנת לחסוך במים ומשאבים – מנותבים המים לגינה במידה ויש גינה במקום. 

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

מדוע מרזב הוא חלק בלתי נפרד ממערכות מים?

בניית מרזב מטרתה כיום היא גם כדי למחזר מים, אבל במקור מטרתה היא לאסוף מי גשם על מנת שלא יכבידו על הגג ויגרמו להיחלשות המבנה, בעוד שניתוב המים אל מקום אחר ללא הותרתם על הגג – תמנע נזילות וכניסה של מים/ לחות ורטיבות אל המבנה, כמו גם למנוע כניסת מים דרך החלונות. לכן למרזב יש חשיבות עצומה!

מתי צריך להחליף תשתיות בדירה?

אם בבעלותם דירה במבנה משותף או בית פרטי – כדאי לבחון את מערכות המים והחשמל. מבנים שעומדים על תילם, עשר שנים ויותר, לרוב ידרשו חידוש. זאת בעיקר חידוש של התשתיות. אם אתם רוצים להמשיך לגור במבנה נעים או לעבוד במבנה אטום ופרקטי: יש להתייעץ עם המומחים בשיפוץ מבנים ועם מומחים שעוסקים בעבודות בגובה – כמו המומחים של חברת בסיס- עבודות בגובה, אשר יספקו לכם אבחון יעיל של התשתיות ולאחר מכן תכנון פרקטי של התהליך לשיפור ושיפוץ המבנה, תוך מתן הצעת מחיר נוחה. 

מה יקרה אם המרזב יוזנח?

מרזבים מטרתם חשובה מאד והיא נועדה כדי למנוע קריסה של הגג, כמו גם הצטברות מים על הגג ומכאן גם נזילות. כאשר מים מצטברים על גבי מבנה ישנה סכנה גדולה גם מבחינת מערכות החשמל והדוודים שבמקום: לכן יש לשפץ או להתקין מחדש מרזבים בעת הצורך. 

כאשר אתם בוחרים את הקבלן שיבנה או ישפץ את המבנה, שימו לב כי הוא מתכנן את מערכות המים והתשתיות בצורה מקצועית בלבד, שכן דרוש תכנון קפדני של מרזבים ומערכות אחרות על מנת לשמור על איכות החיים בבית או בדירה. 

מלבד זאת, אם תניחו מרזבים חדשים בבית שעבר שיפוץ – תוכלו ליישם את המטרות של בית חכם שחוסך וממחזר מים תוך ניתוב המים אל הגינה כדי לעשות בהם שימוש מחודש. 

החלפת מרזים – רק עם חברה מקצועית לעבודות בגובה

כאשר אתם מבצעים החלפת מרזבים, חשוב כי העבודה תעשה על ידי המומחים של חברת בסיס עבודות בגובה. החברה מספקת שירותי שיפוצים והתקנת מרזבים או תיקון כאלה שכבר קיימים על הגג ודורשים שיפוץ, בעוד שהמומחים יציעו את הדרך הנכונה לחדש, לשפץ ולבצע התקנה. כאשר מבצעים עבודות כמו איטום גגות/ איטום קירות וחלונות/ שיפוץ מבנים והחלפה של מרזבים – חשוב כי העבודה תתבצע על הצד הטוב ביותר, כמו התקנת שאר מערכות מים וחשמל. אם יש נזילות בקירות או נזילה מהחלונות, התייעצו עם המומחים של בסיס עבודות בגובה כדי להבין מהיכן בוקעות הנזילות. המומחים ידעו לגלות ולזהות נזילה ללא צורך בקידוח או חציבה בקירות. בכך אפשר לפתור גם בעיה של מים או לחות במבנה וגם לתקן את הבעיה באופן נקודתי. 

מה יקרה אם נזניח את המרזב?

במידה ותזניחו את התשתיות ולא תשפצו את צינור או את התעלה שמובילה מים מן הגג, אתם עלולים לסבול מלחות ונזילות במבנה שיכנסו דרך חריצים, סדקים ודרך מסגרות החלונות. המים שיכבידו על הגג, לא ירדו מטה בצורה נכונה – מה שיכול להכביד על הגג ולגרום אפילו לקריסה. לכן חשוב לפנות את אנשי המקצוע של בסיס עבודות בגובה – כדי להבין כיצד אפשר לתקן את האלמנטים שעל הגג כמו גם להחליף מרזבים ולבצע שיפוץ ואיטום מחודש בעיקר עבור אלמנטים שנמצאים בגובה.

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

צביעת בניין חיצוני

צביעת קירות חיצוניים

יש לא מעט בניינים שבעקבות נזקי מזג האוויר, בעיקר בעקבות גשמים חזקים, הצבע בקירות החיצוניים מתחלי להתקלף ולפעמים גם ליפול ממש מה שמחייב תיקון אחת

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן