איטום בניינים – כל מה שצריך לדעת

איטום בניינים

למרות שמדינת ישראל היא מדינה צעירה: היא עדיין נחשבת מדינה אשר מכילה לא מעט מבנים ישנים, החל מאלה הנמצאים בערים עתיקות כמו צפת, עכו, טבריה, ירושלים ועוד, וכלה בערים צעירות כמו תל אביב, רמלה, ראשון לציון ועוד. בערים גדולות וגם בפריפריה ובעיירות ספר, יש לא מעט מבנים אשר החלו להראות סדוקים. בכך, על גג המבנה הישן הזפת התיישנה, ואיטום מבנים חיצוני ישן כבר אינו מספק את התוצאה הדרושה. 

אז כיצד פועלים?

בראשית לפני שאתם פונים לחברות בנייה, משפצים וקבלנים – יש להבין מה דורש איטום מבנים חיצוני, מה מצריך עבודה, ואיזה אזורים במבנה חייבים חידוש. לאחר מכן יש לפנות אל חברות מקצועיות כמו חברת basis עבודות בגובה, על מנת לאמוד את הצורך באיטום המבנה. 

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

מתי צריך לאטום?

בכול הנוגע למועד בו יש לאטום מבנה ישן, או לרגע בו יש לחדש מבנה שמראה סימני התיישנות: חשוב לעקוב אחר סדקים בקירות, לבחון את הגג ואת רמת האיטום שבו, והכול על ידי אנשי המקצוע שלנו. המומחים של חברת בסיס, יוכלו לאמוד את גילו של המבנה ולהבין מתי בפעם האחרונה הוא עבר שיפוץ. 

כיום באמצעות מומחים כמו אלה של חברת basis  – אפשר להעריך את הזמן שעבר מהרגע שהמבנה נבנה, כמו גם לסקור את הגגות או את הקירות החיצוניים ואת הקירות הפנימיים. זאת כדי לגלות האם המבנה עבר שיפוץ ואיטום מחודש. 

בכול הנוגע לצורך באיטום, חשוב לדעת כי בזמנים בהם נכנס קור עז למבנה, בעת רטיבות שאין מצליחים להיפטר ממנה, כמו גם במקרים של נזילות דרך וסדקים דרך חלונות – צריך לבצע איטום. הפעולה אשר נעשית באמצעות חמורי איטום מיוחדים, ובשיטת 'איטום חיובי' מקנה את היכולת לאטום את המבנה מרטיבות ומים. זאת על ידי מריחת שכבת איטום ייעודית. 

עוד ישנו 'איטום שלילי' אשר נועד עבור הצד החיצוני של המבנה והוא מאפשר איטום על ידי יריעות בטומניות אותן מניחים על הגג. לעיתים נעשית הפעולה באמצעות פריסת נייר כסף מיוחד על גבי הגג, וביצוע איטום קומפלט על ידי הורדת הצבע מן הקירות והגג, ולאחר מכן מריחת שכבה מחודשת של חומרים חזקים מבודדים וייעודיים. 

מדוע חשוב לבצע איטום בניינים?

כפי שהזכרנו, החשיבות של איטום בניינים הינה במעלה ראשונה, בעוד שמבנה בו לא יתבצע איטום כהלכה: יהיה כזה שנכנס איליו קור עז או חום גבוה במיוחד בימים קיציים. מבנה שאינו נאטם: יכניס לחות ורטיבות, הוא יפתח עובש ופטריות (מה שנחשב מסוכן ביותר!) בעוד שמי שימצא במבנה – יסבול מרעש חזק (זאת משום שאין איטום כגד תהודה) כמו גם מקור, וחיידקים שייווצרו עקב עובש ופטריות. מבנה לא אטום, יגרום גם לכניסה של חום עז ולא נעים בימי הקיץ הלוהטים. בשל כול אלה חשוב לדעת כי במדינה ים תיכונית כמו שלנו, בה ארבע עונות אינטנסיביות – דרוש איטום מקצועי. 

בחירת חברת לאיטום בניינים – ככה בוחרים חברה לאיטום מבנים חיצוני! 

בין אם אתם מתגוררים במבנה משותף, לבין אם מדובר בבית פרטי או מבנה מסחרי, חשוב תמיד לבחור את הטובים ביותר לעבודת איטום מבנים חיצוני. שיפוץ מבנים מתרחש בדרך כלל בעבודה בגובה. לכן המומחים של חברת 'בסיס עבודות בגובה' – הם אנשי המקצוע להם אתם זקוקים. 

במהלך מתן השירות, יגיעו המומחים שלכם לבחון את המבנה, לאתר בעיות ותקלות, לאימוד את הצרכים של המבנה, כאשר לבסוף: החברה תשלח הצעת מחיר הוגנת. המומחים של basis יעשו הכול כדי לאפשר לכם עבודה נוחה בזמן קצר, זאת בעלויות שאינן גבוהות. 

כיצד מתבצעת עבודה בגובה?

עבודה בגבהים דורשת המון ידע ומקצועיות כמו גם כלים ייעודיים ובטוחים אשר מטרתם לאפשר עבודה בטוחה ויעילה. הצוות שלנו, יודע כיצד עובדים בגובה מבלי לסכן את העובדים או את הסביבה, בעוד שבעת מתן השירות יגיעו המומחים של basis אל כול המקומות הנסתרים או הגבוהים ביותר במבנה. 

באמצעות ידע, חומרים טובים ואיכותיים, ניסיון ומקצועיות- גם המבנה שלכם יכול לחזור להיות תקין ונעים למגורים. בכך אפשר להעלות את איכות החיים ובד בבד להנות משירות באחריות! שנעשה בבטיחות ומאפשר לכם איכות חיים, שלווה ורוגע.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מתמחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

שיקום בטון בקירות חיצוניים בגובה

שיקום בטון בקירות חיצוניים בגובה

במדינת ישראל מרבית המבנים נבנים מבטון. בטון הוא חומר העשוי מצמנט חול חצץ ומים ונחשב הבטוח ביותר והאיכותי ביותר עבור מבנים אשר נמצאים באזור הים

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בגובה

הקירות החיצוניים של המבנה שבו אתם גרים שומרים עליכם מקור, חום, רטיבות, לחות ותהודה. כאשר שבונים במנה חדש או כאשר משפצים אחד שכבר קיים –

איטום בניין באמצעות סנפלינג

איטום בניין באמצעות סנפלינג

הבניין שבו אתם גרים או עובדים חייב להיות תקין, שכן מרחבים כאלה בהם אנו מבלים לא מעט, חייבים לספק לנו שירותים כמו חדרי מדרגות נוחים,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן