איטום בניינים – כל מה שצריך לדעת על איטום מבנים

למרות שמדינת ישראל היא מדינה צעירה: היא עדיין נחשבת מדינה אשר מכילה לא מעט מבנים ישנים, החל מאלה הנמצאים בערים עתיקות כמו צפת, עכו, טבריה, ירושלים ועוד, וכלה בערים צעירות כמו תל אביב, רמלה, ראשון לציון ועוד. בערים גדולות וגם בפריפריה ובעיירות ספר, יש לא מעט מבנים עיליים וגם תת קרקעיים אשר החלו להראות סדוקים. בכך, על גג המבנה הישן הזפת התיישנה, איטום מבנים חיצוני ישן כבר אינו מספק את התוצאה הדרושה. 
איטום בניינים - איטום מבנים
איטום בניינים

אז כיצד פועלים כשזה נוגע לאיטום בניינים חיצוני?

בראשית לפני שאתם פונים לחברות בנייה או קבלני איטום, משפצים וקבלנים שעוסקים בתחום עבודות איטום מבנים – יש להבין מה דורש איטום מבנים חיצוני? מה מצריך עבודה? ואיזה אזורים במבנה חייבים חידוש. לאחר מכן יש לפנות אל חברות מקצועיות כמו חברת basis עבודות בגובה, קבלני איטום מבנים על מנת לאמוד את הצורך באיטום המבנה. 

מתי צריך להתחיל עבודות איטום מבנים?

בכול הנוגע למועד בו יש לבצע עבודות איטום מבנים ישנים, או לרגע בו יש לחדש מבנה שמראה סימני התיישנות: חשוב לעקוב אחר סדקים בקירות, לבחון את הגג ואת רמת האיטום שבו (גם במבנים תת קרקעיים) והכול על ידי אנשי המקצוע שלנו. המומחים של חברת בסיס, יוכלו לאמוד את גילו של המבנה ולהבין מתי בפעם האחרונה הוא עבר שיפוץ ולבצע עבודת איטום גגות יסודית ומקצועית. בכל הנוגע לעמידות מבנים איטום הוא תהליך קריטי לשמירה על עמידותו של המבנה לאורך שנים ולכן התהליך איטום של מבנים הוא תהליך שדורש בדיקה ואבחון מדויק של אנשי מקצוע. איטום מבנים כיום באמצעות מומחים כמו אלה של חברת basis  – אפשר להעריך את הזמן שעבר מהרגע שהמבנה נבנה, כמו גם לסקור את הגגות או את הקירות החיצוניים ואת הקירות הפנימיים. זאת כדי לגלות האם המבנה עבר שיפוץ ואיטום מחודש גם במבנים תת קרקעיים. בכול הנוגע לצורך בעבודת איטום מבנים, חשוב לדעת כי בזמנים בהם נכנס קור עז למבנה, בעת רטיבות שאין מצליחים להיפטר ממנה, כמו גם במקרים של נזילות דרך וסדקים דרך חלונות – צריך לבצע איטום של המבנה. הפעולה אשר נעשית באמצעות קבלני איטום חומרי איטום מיוחדים, ובשיטת 'איטום חיובי' מקנה את היכולת לאטום את המבנה מרטיבות ומים זאת על ידי מריחת שכבת איטום ייעודית. בתהליך תחזוקת מבנים איטום הוא נושא שהמומחים שלנו דואגים להעניק לו את מלוא תשומת הלב מתוך הבנה שעבודת איטום מקצועית היא הבסיס לעמידות המבנה. עוד ישנו 'איטום שלילי' אשר נועד עבור הצד החיצוני של המבנה והוא מאפשר איטום מבנים על ידי יריעות ביטומניות אותן מניחים על הגג. לעיתים נעשית הפעולה באמצעות פריסת נייר כסף מיוחד על גבי הגג, וביצוע איטום קומפלט על ידי הורדת הצבע מן הקירות והגג, ולאחר מכן מריחת שכבה מחודשת של חומרים חזקים מבודדים וייעודיים.
איטום מבנים חיצוני
איטום מבנים

מדוע חשוב לבצע איטום בניינים חיצוני?

כפי שהזכרנו, החשיבות של איטום בניינים הינה במעלה ראשונה, בעוד שמבנה בו לא יתבצע איטום כהלכה: יהיה כזה שנכנס איליו קור עז או חום גבוה במיוחד בימים קיציים. מבנה שאינו נאטם יכניס לחות ורטיבות, הוא יפתח עובש ופטריות (מה שנחשב מסוכן ביותר!) בעוד שמי שימצא במבנה – יסבול מרעש חזק (זאת משום שאין איטום כגד תהודה) כמו גם מקור, וחיידקים שייווצרו עקב עובש ופטריות. מבנה לא אטום, יגרום גם לכניסה של חום עז ולא נעים בימי הקיץ הלוהטים. בשל כל אלה חשוב לדעת כי במדינה ים תיכונית כמו שלנו, בה ארבע עונות אינטנסיביות – דרוש איטום מקצועי.  בנושא של חוזקם של מבנים איטום הוא גורם בעל השפעה לחוזק השלד של המבנה ולכן אין להקל ראש בנושא ובטח ובטח לא לדחות את עבודות האיטום.

בחירת חברת לאיטום בניינים – ככה בוחרים חברה לאיטום מבנים חיצוני! 

בין אם אתם מתגוררים במבנה משותף, לבין אם מדובר בבית פרטי מבנים תת קרקעיים או מבנה מסחרי, חשוב תמיד לבחור את הטובים ביותר לעבודת איטום מבנים חיצוני. איטום מבנים ושיפוצם מתרחשים בדרך כלל בעבודה בגובה. לכן המומחים של חברת 'בסיס עבודות בגובה' – הם אנשי המקצוע להם אתם זקוקים.  במהלך מתן השירות, יגיעו המומחים שלכם לבחון את המבנה, לאתר בעיות ותקלות, לאימוד את הצרכים של המבנה, כאשר לבסוף: החברה תשלח הצעת מחיר הוגנת. המומחים של basis איטום מבנים יעשו הכול כדי לאפשר לכם עבודה נוחה בזמן קצר, זאת בעלויות שאינן גבוהות. 

כיצד מתבצעת עבודת איטום מבנים בגובה?

עבודה בגבהים דורשת המון ידע ומקצועיות כמו גם כלים ייעודיים ובטוחים אשר מטרתם לאפשר עבודה בטוחה ויעילה. הצוות שלנו, יודע כיצד עובדים בגובה מבלי לסכן את העובדים או את הסביבה, בעוד שבעת מתן השירות יגיעו המומחים של basis אל כול המקומות הנסתרים או הגבוהים ביותר במבנה.  באמצעות ידע, חומרים טובים ואיכותיים של איטום מבנים, ניסיון ומקצועיות- גם המבנה שלכם יכול לחזור להיות תקין ונעים למגורים. בכך אפשר להעלות את איכות החיים ובד בבד ליהנות משירות באחריות! שנעשה בבטיחות ומאפשר לכם איכות חיים, שלווה ורוגע. איטום מבנים הוא לא נושא שיש להקל בו ראש ויש לבחור באנשי מקצוע המקצועיים והמנוסים ביותר! אם יש לכם שאלות נוספות בנוגע לאיטום בניינים חיצוני, דברו איתנו ונשמח לענות לכל השאלות ולהעניק לכם שירותי איטום של מבנים בצורה מקצועית. מידע נוסף לקריאה:  
בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

הרחקת יונים מגג רעפים

הרחקת יונים מגג רעפים

כל מה שצריך לדעת על הרחקת יונים חברת 'בסיס – עבודות בגובה' הינה חברה בעלת מוניטין מוצלח שנבנה בזכות שביעות רצונם של לקוחותיה. חברה זו

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן