איטום בניין משותף – מי צריך לשלם על כך?

איטום בניין משותף - מי צריך לשלם על כך?
איטום מעטפת בניין – ביצוע עבודות של איטום מעטפת הבניין

הבניין שבו אתם גרים חייב לעבור שיפוץ ותיקונים מידי כמה, החל מהחלפת תשתיות עד לשיפוצים חיצוניים כמו צביעת מבנים מחדש, חיזוק בטון, החלפת אריחים וכמובן איטום קירות חוץ מחדש שמאפשר חיים איכותיים יותר במבנה.

עבודות איטום מבנים משותפים שנעשות כבר בעת הבנייה הראשונית של המבנה, נועדו לאפשר הגנה מפני חום, קור, תהודה, לחות ורטיבות, לכן היא כל כך חשובה במבנים מסוגים שונים.

איטום מעטפת בניין הוא תהליך שנדרש לבצע אחת לתקופה שכן, קירות חיצוניים של המבנה עוברים תהליך בלאי טבעי וכמובן שעם הזמן חומרי האיטום מתכלים ונפגמים מה שיגרום לירידה משמעותית באיכות החיים.

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

במידה ואתם זקוקים לאיטום מחודש – חשוב לדעת מי שצריך לשלם על כך. 

איטום מעטפת בניין – מי צריך לשלם על איטום מבנה משותף?

בגדול, אם כלל הדיירים רוצים לבצע את השיפוץ או לבצע איטום מעטפת בניין מחדש, כלל הדיירים צרכים לשלם על כך, בעוד שהמחויבות משתנה בהתאם לחוק.

למשל, במידה ויש דייר שגר בפנטהאוז ויש לאטום את הגג – על הדייר שהדירה בבעלותו לשלם את הוצאות איטום הגג – כך על פי סעיף 62 לחוק המקרקעין.

במידה ואתם דיירים במבנה והדירה אינה ברשותכם, על בעל הדירה לבצע את עבודות האיטום של הבניין במידה ומוכח כי יש בעיות רטיבות, לחות, חום חזק ושאר תקלות באיטום בניין משותף. 

מה אומר החוק לגבי איטום בית משותף

מי שגר במבנה משותף יודע שוויכוחים על השכנים לא חסרים, ממש כמו שיחסי ידידות יכולים להירקם בין דיירים.

בכל הנוגע לשיפוץ המבנה או תהליך איטום קיר חיצוני בבית משותף, חשוב להתחיל בתהליך שכולל: לנהל ישיבת ועד בית ולהעלות את נושא התיקון של השטחים והמתקנים המשותפים לדיירים הכוללים קירות חיצוניים של מעטפת הבניין.

במקרים כאלה חשוב לשים לב לחוק ולוודא שכל מי שסובל מחדירה של לחות או רטיבות לשטחו מודע לחלק שלו בתשלום על שיפוץ המבנה. הסכום שישולם יהיה על פי החלקים היחסיים של מי שמחזיק דירה בבניין משותף.

חשוב לדעת כי על פי החוק החלקים המשותפים לדיירים הם הגג הקירות ומעטפת הבניין – חלקים אלה דרושים בדרך כלל איטום בניינים משותפים וחידוש בכול כמה עשורים. 

איטום בניין משותף – כמה זה יעלה לכם? 

בכול הנוגע לעלויות איטום קיר חיצוני בבית משותף, מומלץ לקבל בדרך כלל מספר הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע. ל

קבל הצעת מחיר מהמומחים של 'בסיס עבודות בגובה' בנושא איטום מעטפת בניין, צרו עמנו קשר עכשיו או השאירו פרטים דרך האתר.

לאחר קבלת ההצעות על האיטום של מעטפת הבניין בכתב יש להעלות אותן בישיבות ועד הבית ולבדוק מה הן כוללות.

בחנו את ההצעה, את החומרים שבהם משתמשים עבור איטום מבנים משותפים, את שיטות העבודה, זמן השיפוצים וכמובן שיש לקבל אחריות על עבודות השיפוץ.

שימו לב כי מחיר איטום בניין משותף מתחלק באופן נכון והוגן בין דיירי הבניין. וודאו שאתם בוחרים חברה לעבודות בגובה שמומחית בביצוע איטום בגובה באופן טוב, תקין ובטוח.

כדי למנוע בעיות באיטום לאחר ביצוע שיפוצים ואיטום מבנים יש לסייד את הקירות של הבניין אחת לשנה כדי למנוע בעיות עתידיות במעטפת המבנה המשותף.

יש לכם שאלות נוספות בנוגע לאיטום בניינים משותפים או שיפוץ קירות חיצוניים? צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכל!

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

איטום גגות מרוצפים

איטום גגות מרוצפים

איטום גגות מרוצפים גגות מרוצפים הם כאלה שנבנו עליהם אריחים למטרות שונות. ברוב המקרים גג עם מרצפות נועד לשימוש כמרפסת גדולה או כמרחב נוסף כמו

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן