איטום בניין משותף – מי צריך לשלם על כך?

איטום בניין משותף - מי צריך לשלם על כך?

הבניין שבו אתם גרים חייב לעבור שיפוץ ותיקונים מידי כמה, החל מהחלפת תשתיות עד לשיפוצים חיצוניים כמו צביעת מבנים מחדש, חיזוק בטון, החלפת אריחים וכמובן איטום קירות חוץ מחדש שמאפשר חיים איכותיים יותר במבנה. עבודות איטום מבנים משותפים שנעשות כבר בעת הבנייה הראשונית של המבנה, נועדו לאפשר הגנה מפני חום, קור, תהודה, לחות ורטיבות, לכן היא כל כך חשובה במבנים מסוגים שונים. עם הזמן חומרי האיטום מתכלים ונפגמים מה שיגרום לירידה משמעותית באיכות החיים. במידה ואתם זקוקים לאיטום מחודש – חשוב לדעת מי שצריך לשלם על כך. 

אז מי צריך לשלם על איטום מבנה משותף?

בגדול, אם כלל הדיירים רוצים לבצע את השיפוץ, כלל הדיירים צרכים לשלם על כך, בעוד שהמחויבות משתנה בהתאם לחוק. למשל, במידה ויש דייר שגר בפנטהאוז ויש לאטום את הגג – על הדייר שהדירה בבעלותו לשלם את הוצאות איטום הגג. כך על פי סעיף 62 לחוק המקרקעין. במידה ואתם דיירים במבנה והדירה אינה ברשותכם – על בעל הדירה לבצע את עבודות האיטום במידה ומוכח כי יש בעיות רטיבות, לחות, חום חזק ושאר תקלות באיטום בניין משותף. 

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

מה אומר החוק לגבי איטום בית משותף

מי שגר במבנה משותף יודע שוויכוחים על השכנים לא חסרים, ממש כמו שיחסי ידידות יכולים להירקם בין דיירים. בכל הנוגע לשיפוץ המבנה, חשוב כדי להתחיל בתהליך: לנהל ישיבת ועד בית ולהעלות את נושא התיקון של השטחים והמתקנים המשותפים לדיירים. במקרים כאלה חשוב לשים לב לחוק ולוודא שכל מי שסובל מחדירה של לחות או רטיבות לשטחו מודע לחלק שלו בתשלום על שיפוץ המבנה. הסכום שישולם יהיה על פי החלקים היחסיים של מי שמחזיק דירה בבניין משותף. חשוב לדעת כי על פי החוק החלקים המשותפים לדיירים הם הגג הקירות ומעטפת הבניין – חלקים אלה דרושים בדרך כלל איטום בניינים משותפים וחידוש בכול כמה עשורים. 

איטום בניין משותף – כמה זה יעלה לכם? 

בכול הנוגע לעלויות, מומלץ לקבל בדרך כלל מספר הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע. לקבל הצעת מחיר מהמומחים של 'בסיס עבודות בגובה', צרו עמנו קשר עכשיו או השאירו פרטים. לאחר קבלת ההצעות בכתב יש להעלות אותן בישיבות ועד הבית ולבדוק מה הן כוללות. בחנו את ההצעה, את החומרים שבהם משתמשים עבור איטום מבנים משותפים, את שיטות העבודה, זמן השיפוצים וכמובן שיש לקבל אחריות על עבודות השיפוץ. שימו לב כי המחיר מתחלק באופן נכון והוגן בין דיירי הבניין. וודאו שאתם בוחרים חברה לעבודות בגובה שמומחית בביצוע איטום בגובה באופן טוב, תקין ובטוח. 

כדי למנוע בעיות באיטום לאחר ביצוע השיפוצים יש לסייד את הקירות של הבניין אחת לשנה כדי למנוע בעיות עתידיות במעטפת המבנה המשותף.

יש לכם שאלות נוספות בנוגע לאיטום בניינים משותפים? צרו איתנו קשר ונשמח לענות לכל!

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

איטום קירות חיצוניים מחיר

איטום קירות בסנפלינג

  אחת הפעולות הכי חשובות בכל מבנה היא האיטום שלו. תהליך של איטום מתבצע הן בקירות הפנימיים, הן בקירות החיצוניים והן בגג. רוצה מידע נוסף

קרא עוד »
שיקום מבנים חיצוני

שיקום מבנים חיצוני

שיקום ואיטום מבנים: מתי נצטרך שיקום מבנה חיצוני? אם המבנה בו אתם גרים או עובדים נראה מוזנח, רעוע, סדוק ובכלל – דורש שיקום מבנים מקצועי

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן