איטום בניין משותף – מי צריך לשלם על כך?

איטום בניין משותף - מי צריך לשלם על כך?

הבניין שבו אתם גרים חייב לעבור שיפוץ ותיקונים מידי כמה, החל מהחלפת תשתיות עד לשיפוצים חיצוניים כמו צביעת קירות המבנה מחדש, חיזוק בטון, החלפת אריחים וכמובן איטום מחדש שמאפשר חיים איכותיים יותר במבנה. עבודות האיטום שנעשות כבר בעת הבנייה הראשונית של המבנה, נועדו לאפשר הגנה מפני חום, קור, תהודה, לחות ורטיבות, לכן היא כל כך חשובה במבנים מסוגים שונים. עם הזמן חומרי האיטום מתכלים ונפגמים מה שיגרום לירידה משמעותית באיכות החיים. במידה ואתם זקוקים לאיטום מחודש – חשוב לדעת מי שצריך לשלם על כך. 

אז מי צריך לשלם על איטם מבנה משותף?

בגדול, אם כלל הדיירים רוצים לבצע את השיפוץ, כלל הדיירים צרכים לשלם על כך, בעוד שהמחויבות משתנה בהתאם לחוק. למשל, במידה ויש דייר שגר בפנטהאוז ויש לאטום את הגג – על הדייר שהדירה בבעלותו לשלם את הוצאות איטום הגג. כך על פי סעיף 62 לחוק המקרקעין. במידה ואתם דיירים במבנה והדירה אינה ברשותכם – על בעל הדירה לבצע את עבודות האיטום במידה ומוכח כי יש בעיות רטיבות, לחות, חום חזק ושאר תקלות באיטום. 

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

מה אומר החוק לגבי איטום בית משותף

מי שגר במבנה משותף יודע שוויכוחים על השכנים לא חסרים, ממש כמו שיחסי ידידות יכולים להירקם בין דיירים. בכל הנוגע לשיפוץ המבנה, חשוב כדי להתחיל בתהליך: לנהל ישיבת ועד בית ולהעלות את נושא התיקון של השטחים והמתקנים המשותפים לדיירים. במקרים כאלה חשוב לשים לב לחוק ולוודא שכל מי שסובל מחדירה של לחות או רטיבות לשטחו מודע לחלק שלו בתשלום על שיפוץ המבנה. הסכום שישולם יהיה על פי החלקים היחסיים של מי שמחזיק דירה בבניין משותף. חשוב לדעת כי על פי החוק החלקים המשותפים לדיירים הם הגג הקירות ומעטפת הבניין – חלקים אלה דרושים בדרך כלל איטום וחידוש בכול כמה עשורים. 

כמה זה יעלה לכם? 

בכול הנוגע לעלויות, מומלץ לקבל בדרך כלל מספר הצעות מחיר ממספר בעלי מקצוע. לקבל הצעת מחיר מהמומחים של 'בסיס עבודות בגובה', צרו עמנו קשר עכשיו או השאירו פרטים. לאחר קבלת ההצעות בכתב יש להעלות אותן בישיבות ועד הבית ולבדוק מה הן כוללות. בחנו את ההצעה, את החומרים שבאמצעותם מבצעים את האיטום, את שיטות העבודה, זמן השיפוצים וכמובן שיש לקבל אחריות על עבודות השיפוץ. שימו לב כי המחיר מתחלק באופן נכון והוגן בין דיירי הבניין. וודאו שאתם בוחרים חברה לעבודות בגובה שמומחית בביצוע איטום בגובה באופן טוב, תקין ובטוח. 

כדי למנוע בעיות באיטום לאחר ביצוע השיפוצים יש לסייד את הקירות של הבניין אחת לשנה כדי למנוע בעיות עתידיות במעטפת המבנה המשותף.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מתמחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

שיקום בטון בקירות חיצוניים בגובה

שיקום בטון בקירות חיצוניים בגובה

במדינת ישראל מרבית המבנים נבנים מבטון. בטון הוא חומר העשוי מצמנט חול חצץ ומים ונחשב הבטוח ביותר והאיכותי ביותר עבור מבנים אשר נמצאים באזור הים

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בגובה

הקירות החיצוניים של המבנה שבו אתם גרים שומרים עליכם מקור, חום, רטיבות, לחות ותהודה. כאשר שבונים במנה חדש או כאשר משפצים אחד שכבר קיים –

איטום בניין באמצעות סנפלינג

איטום בניין באמצעות סנפלינג

הבניין שבו אתם גרים או עובדים חייב להיות תקין, שכן מרחבים כאלה בהם אנו מבלים לא מעט, חייבים לספק לנו שירותים כמו חדרי מדרגות נוחים,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן