איטום קירות חיצוניים: הכל על תהליך שיקום קירות חיצוניים

שיקום חזיתות מבנים
איטום מבנים חיצוניים / שיקום קירות חיצוניים

אם אתם נכנסים לבית חדש, בונים דירה או משפצים מבנה קיים – אתם בוודאי עסוקים בלא מעט תיאומים וסידורים, בעוד שבעת התהליך, יש לקבל לא מעט החלטות פיננסיות וקיומיות.

להיכנס לבית חדש או לשפץ דירה זה תמיד דבר מרגש,  בזמן שכדי להבטיח מגורים בבית בטוח נעים ונוח יש לבצע איטום קירות חיצוניים.

שיקום קירות חיצוניים: מדוע חשוב לבצע איטום קיר חיצוני?

הקירות שסובבים את המבנה שבו אנו נמצאים, נועדו להגן עלינו מחום וקור ובו בזמן להדוף רטיבות, לחות, חום ותהודה ולכן מבצעים איטום קיר. החשיבות של איטום קירות חיצוניים או שיקום קירות חיצוניים במקרים מסוימים, היא קריטית בהתחשב בעובדה שכל הקירות החיצוניים בבית הם "קו ההגנה" האחרון אל מול מזג האוויר בחוץ.

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

בזמן שהקירות אינם אטומים אנו לא מצליחים לקיים את איכות החיים הדרושה, באיטום קירות חיצוניים, מעבר לעובדה שבעזרת איטום קיר אתם דואגים לתקינות הקירות את דואגים לאיכות חייכם (אף אחד לא רוצה להתמודד עם רטיבות בקירות חיצונים!).

מלבד זאת, בית שאינו אטום או ישן שדורש שיפוץ כמו לדוגמה איטום קירות מעטפת, יהיה פחות אטרקטיבי למגורים וערכו ירד בצורה משמעותית. על כן, איטום קיר חיצוני מחייב עבודה מקצועית ויסודית ורק על ידי אנשי מקצוע.

אז מה עושים? איטום קירות חוץ

איטום קירות מעטפת היא פעולה מונעת, שמטרתה למנוע מצבים כמו:

☑️ רטיבות פנים המתרחשת בתוך חלקי הקיר של הבית, לרוב עקב הצטברות של לחות.

☑️ הצטברות של חום בגג ובכך הפיכת השהייה במקום בלתי אפשרית.

☑️ כניסה של מים למבנה דרך הקירות החיצוניים של הבית או המבנה.

☑️ כניסה של רעש ותהודה מבחוץ.

חשוב לדעת!

פעולת האיטום עבור קירות חיצוניים נועדה למנוע נזקים משניים לקירות, תוך שמירה על המבנה ושמירה על המערכות הקיימות בתוכו. חשוב להקפיד לעבוד עם חומר איטום איכותי כשאוטמים את הקיר החיצוני ולכן חשוב לעבוד עם קבלני איטום מקצועיים ובעלי ניסיון.

איטום קירות חיצוניים נועד לשמור על הקיר ורכיביו במצב תקין ויבש, לאורך שנים ארוכות.

הכירו את סוגי האיטום המתאימים לקירות חיצוניים:

בענף הבנייה והשיפוצים קיימים שני סוגים איטום פופולריים, בעוד שהשיטה הראשונה לאיטום קיר חיצוני, ידועה כ"איטום חיובי".

שיטת האיטום החיובי מתבצעת באמצעות יצירת שכבת איטום על המשטח שבא במגע עם מים ולחות. ברוב המקרים, מדובר בשטח החיצוני של הקיר. איטום קיר חיצוני בשיטה זאת, מאפשר שיטה ותיקה ויעילה, המעניקה פתרון בסיסי, ארוך טווח לבעיות רטיבות עתידיות בעזרת איטום של הקירות.

השיטה השנייה החלופית היא שיטת "איטום שלילי". פעולה זאת מתרחשת בצד הנגדי של הקיר, הנוגע במים. השיטה אמנם לא תמיד מתאימה, אך היא יעילה למניעת רטיבות בחלק הפנימי שי הקיר. כדי לייעל את הפתרון, רצוי תמיד להתייעץ עם אנשי מקצוע.

אזורים במבנה בהם עלולה להתרחש רטיבות:

בקירות מבנה מגורים או כל מבנה אחר, יכולה להצטבר רטיבות. זאת עקב נזילות, לחות וכניסה של מים למבנה. רטיבות עלולה להתרחש בקירות המקיפים את חדר האמבטיה ואת מרתף הבית, כמו גם בקירות המטבח ואפילו בקירות חדר השינה.

לכן, בכניסתכם לבית חדש או משופץ – חשוב להיות ערים ולבדוק את החללים האלה, שכן רטיבות בהם עלולה להיווצר בתוך פרק זמן קצר יחסית ולחולל נזקים כבדים במיוחד. (שיקום בטון בקירות חיצוניים)

כיצד מבצעים איטום קירות חיצוניים ביעילות?

ראשית כל, עבור איטום קיר חיצוני יש לבחור באנשי מקצוע מקצועיים  ולא לפעול באופן עצמאי. אם אין לכם ניסיון בתחום, העבודה עלולה להיות מסוכנת ומרושלת.

לפני ביצוע האיטום, יש לנקות את הקיר המיועד, לוודא כי הוא יבש, שלא קיימים בו סדקים (ואם קיימים – לתקנם), ואם מדובר בקיר צבוע – מומלץ להסיר את שכבת הצבע לפני הפעולה. לעתים קיימת גם "תפרחת", אותה יש להסיר באמצעות חומצה. בזמן בחירת חומרי האיטום יש לבחור חומרים איכותיים בלבד.

אופן האיטום נעשה על ידי פריסת שכבת בידוד, פריסת נייר כסף מיוחד ולאחר מכן ביצוע איטום על כל שטח הקירות המומחים יבצעו איטום סדקים בקירות החיצוניים ושיפוצים בגובה ברמה גבוהה הנדרשים למבנה.

לכן חשוב להיעזר בחברה מקצועית ואל תנסו לעשות דברים בכוחות עצמכם.

איטום בגובה – רק עם המקצוענים!

במקרה של איטום קירות חיצוניים בגובה, ניתן לפנות לחברת בסיס – עבודות בגובה הוותיקה.

החברה עוסקת בעבודות ופתרונות בגובה ומספקת, בין השאר, שירות איטום קירות חוץ בגובה (כולל איטום קירות חיצוניים בסנפלינג בפרט ושימוש בסנפלינג בכלל).

בסיס עבודות בגובה, היא חברה מקצועית וטובה שמשרתת נאמנה אלפי לקוחות ומעניקה שירותים נרחבים ללקוחות פרטיים ועסקיים. כך שאתם יכולים להיות רגועים. בהצלחה!

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

שיפוץ קירות חיצוניים

חידוש קירות חיצוניים

הקירות של המבנה שלנו חייבים להיות תקינים וכאלה שאין בהם סדקים, שכן סדקים בקירות עלולים להוביל עם הזמן לסדקים בבטון ומכאן להתפוררות המבנה – מה

קרא עוד »
עבודות בגבהים

עבודות בגבהים

ביצוע עבודות בגבהים חברת בסיס מציעה גם לכם שירותי גובה בסנפלינג על ידי טובי המומחים בישראל. עבודות בגבהים כוללות איטום קירות, שיקום בטון, חיזוק אריחים

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן