איטום קירות מרתף – למה צריך את זה?

איטום קירות מרתף - למה צריך את זה?

מבנים שיש להם מרתף, הם כאלה שיש בהם מרחב נוסף זמין עבור מגוון שימושים. המרתף יכול להיות חדר כושר, חדר משחקים, מחסן וכולי ולשמש את בני הבית באופן חיוני. אבל מה עושים כדי לתחזק את המרחב הזה כאשר יש בכך צורך? איטום קירות מרתף היא פעולה חיונית לשימור המבנה. 

אז כיצד אוטמים?

לפני שאוטמים את הקירות יש לבצע אבחנה על ידי המומחים של בסיס פתרונות בגובה. המומחים שלנו יגיעו אל המבנה, יבדקו את המרתף, יאבחנו את הליקויים שיש בו ולאחר מכן יגישו לכם דוח והצעת מחיר מסודרת עבור איטום. 

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

הפעולה עצמה נעשית לאחר שהמומחים מנקים את הקירות, מבצעים תיקונים באריחים או בבטון של הקירות, אוטמים סדקים באמצעות חומרי איטום מיוחדים וייעודיים ומכינים את הקירות לשכבות האיטום. 

לאחר מכן מבצעים איטום כולל של המרתף על מנת שלא יחדרו אליו מים, לחות, תהודה חום אבק ורעש. מהלכים אלה חשובים מאוד על מנת שתוכלו לשמור על מבנה תקין ולהנות מהמרתף שלכם שם נמצאים גם היסודות של הבית. 

עבודת האיטום נעשית לאחר שהמומחים יודעים מה גילו של המבנה, כמה סדקים ישנם, איזה חומרי איטום מתאימים לו ומתי המרתף עבר עבודות שיפוץ במידה ואכן נעשו עבודות כאלה במקום. 

לאחר מכן המומחים מבצעים ניקוי של קירות המרתף ותיקונים נדרשים כמו איטום סדקים בבטון ובקירות. אם ישנן חלונות או שאר אלמנטים: חשוב לבצע מניעת נזילות בין חלונות ואיטום נגד רטיבות ומים. העבודה  נעשית גם על החלונות וגם על קירות והיא כוללת מריחה של שכבות איטום ייעודיות ואיטום על ידי חומרים מונעי רטיבות ולחות. 

מדוע חשוב לאטום את קירות המרתף?

המרתף של הנכס שבו אנו גרים או עובדים חייב להיות תקין ויבש כמו גם חזק ויציב, כאשר כל התפוררות של הקירות יכולה להזיק למבנה ולהפוך אותו למסוכן או לא תקין. יש כמה סיבות שהופכות את עבודת האיטום לחשובה במיוחד:

  • חיזוק המבנה – חשוב לדעת כי המרתף נמצא בבסיס של הבית או של כל מבנה אחר וחשוב לשמור על הבסיס הזה תקין ושלם. מרחב אטום מהיסודות יהיה חזק יותר ויחזיק מעמד לאורך שנים. 
  • העלאת ערך הנכס – מקום מגורים או עבודה שיש בו מרתף תקין יהיה כזה שנעים יותר לשהות בו בעוד שמרחב נוסף יעלה את ערכו של הנכס. 
  • מניעת בעיות בהמשך –  ביצוע שיפוצים בשלבים מקודמים ובעיקר איטום נגד רטיבות מים ולחות, חשוב מאד כדי לשמור על נכס תקין וכדי להימנע מבעיות קשות יותר שיכולות לקרות עקב הזנחה. 
  • איכות חיים – באמצעות המומחים של בסיס פתרונות בגובה, אפשר להנות מאיכות חיים טובה יותר ולחיות או לעבוד במקום אטום כמו שצריך שיש בו מרתף תקין שיהווה חלל נוסף עבור כל מטרה.
בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

שיקום מבנים היסטוריים

שיקום מבנים היסטוריים

המדינה שלנו מלאה במבנים היסטוריים המעידים על מה שקרה במרחבים של ארץ ישראל ועל מה שהתחולל במקום. במרחבים השונים, בערים, במושבים, בגבעות ובשטחים פתוחים –

קרא עוד »

איטום ושיקום מבנים

המבנה שבו אנו גרים או עובדים חוצץ בינינו ובין החוץ, ועליו להגן עלינו בין היתר מפני מזג אוויר קיצוני, רעשים חזקים, לחות, רטיבות וגורמים נוספים.

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן