איטום קירות חוץ – מתי נזדקק לזה?

איטום קירות חוץ

בניינים רבים בישראל כבר נבנים בשיטות מודרניות ובעזרת חומרים תקניים ומודרניים. אבל אפילו הם לא יכולים למנוע בלאי וחדירה של רטיבות לבניין דרך קירות חיצוניים.
בבניינים חדשים המצב עוד נחשב לטוב בגלל התקנים האחרונים שמחייבים להשתמש בכל הטכנולוגיות הידועות כדי לאטום את הבניין מלכתחילה, הרי שכאשר מדובר בבניינים ישנים שנבנו לפני עשרו שנים והם מיועדים לחידוש ולשיפוצים אי אפשר לעשות שום דבר מאשר לתחזק אותם מבחוץ ולדאוג כמה שיותר לבצע איטום קירות חוץ נכון ובזמן.

חשיבות האיטום של קירות חוץ

איטום קירות חוץ פירושו איטום המעטפת החיצונים של כל הבניין, זו שאנחנו לא אמורים כלל להרגיש שום חדירה של חומרים כלשהם דרכה, לא רעש ולא רטיבות, לא עובש ולא מים מכל סיבה שהיא, כולל נזילות ופיצוץ צינורות.
האיטום חייב להיות מוחלט משום שכל היסודות של הבניין תלויים בכך שלא יתערערו הקירות מרוב רטיבות ויתפוררו עליהם. חלחול מים ורטיבות מהמשקעים אל תוך הקירות הפנימיים והיסודות פירוש תחילת הכרסום שלהם בחוזק של הבניין וביציבות שלו, לא רק של הבטון ושל הלבנים, כי אם גם של המתכת שנמצאת ביסודות אלה לפי שיטת הבנייה הישראלית.
מכאן ברור למה חיוני שהאיטום ייעשה כמו שצריך הן מבפנים והן מבחוץ, אבל בעיקר בקירות החיצוניים.

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

כיצד נראים נזקים של קירות חוץ לא אטומים?

  • קילופים בצבע והתפוררות הטיח בשלב הראשון.
  • התפתחות עובש ופטריות שחודרים לאט לתוך הקירות ומסכנים את הבריאות של הדיירים.
  • לחות בקירות מתפשטת בכתמים רחבים בין כל הקומות.
  • התנפחות הקירות ובעיקר סדקים שהיו או התרחבו בגלל חדירת המים.
  • קורוזיה בתומכי הברזל השונים שמשולבים בקירות וביסודות.
  • פגיעה בחוזק הבטון.
  • התפוצצות של הברזל והבטון בעקבותיו.

עוד בנושא

מה עושים כדי לאטום קירות חוץ?

ראשית, אומדים את הנזק שנגרם לקירות ועד כמה הרטיבות חדרה עמוק. קורוזיה מתקדמת מחייבת סילוק הברזלים וניקוי השטח מהבטון המתפורר והשביר משום שהוא אינו יציב. יש לנקות סדקים שהתנפחות מרטיבות, למלא ולאטום אותם בחומרים תקניים ואיכותיים. זה מונע חדירה מים והתחמצנות של הברזל וכך גם משתקם הבטון.

עבודות איטום קירות חוץ

איטום קירות חיצוניים זו עבודה זו מחייבת אנשי מקצוע שעברו הכשרה לא רק בבנייה ובאיטום, אלא גם בעבודה עם חומרים טובים ואיכותיים מכיוון שחלק מהעבודה נעשה מבחוץ על הקירות, הם עוברים גם הכשרת עבודות בגובה, בעיקר בסנפלינג, שהוא השיטה המובילה לעבודה יעילה ונוחה במקרים כאלה. זה מחייב טיפול במקור הרטיבות ותיקונים שונים בקיר עד ייבושו מבלי להתפשר על הטיפול העמוק עד היסוד. מומלץ לעבור איטום קירות חוץ בכל כמה שנים כדי להבטיח מניעת נזקים מתרחבים.

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מתמחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

שיקום מבנים חיצוני
basis

שיקום מבנים חיצוני

שיקום ואיטום מבנים אם המבנה בו אתם גרים או עובדים נראה מוזנח, רעוע, סדוק ובכלל – דורש שיקום מקצועי ויעיל: חשוב שתדעו כי שיקום חיצוני

basis

עבודות איטום בגובה

הכל אודות עבודות איטום בגובה   איטום מבנים – בין אם מדובר על מבני מגורים או בתי עסק, הוא נושא חשוב ביותר. הקירות החיצוניים של

שיפוצים בסנפלינג
basis

שיפוצים בסנפלינג

תחום השיפוצים עבר בשנים האחרונות תהפוכה של ממש כאשר עוד ועוד חברות מעבירות את עובדיהן הכשרות וקורסים במטרה להתייעל בתהליכי העבודה בפועל. אם עד לפני

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן