איטום קירות חוץ – מתי נזדקק לזה?

איטום קירות חוץ

בניינים רבים בישראל כבר נבנים בשיטות מודרניות ובעזרת חומרים תקניים ומודרניים. אבל אפילו הם לא יכולים למנוע בלאי וחדירה של רטיבות לבניין דרך קירות חיצוניים.
בבניינים חדשים המצב עוד נחשב לטוב בגלל התקנים האחרונים שמחייבים להשתמש בכל הטכנולוגיות הידועות כדי לאטום את הבניין מלכתחילה, הרי שכאשר מדובר בבניינים ישנים שנבנו לפני עשרו שנים והם מיועדים לחידוש ולשיפוצים אי אפשר לעשות שום דבר מאשר לתחזק אותם מבחוץ ולדאוג כמה שיותר לבצע איטום קירות חוץ נכון ובזמן.

חשיבות האיטום של קירות חוץ

איטום קירות חוץ פירושו איטום המעטפת החיצונים של כל הבניין, זו שאנחנו לא אמורים כלל להרגיש שום חדירה של חומרים כלשהם דרכה, לא רעש ולא רטיבות, לא עובש ולא מים מכל סיבה שהיא, כולל נזילות ופיצוץ צינורות.
האיטום חייב להיות מוחלט משום שכל היסודות של הבניין תלויים בכך שלא יתערערו הקירות מרוב רטיבות ויתפוררו עליהם. חלחול מים ורטיבות מהמשקעים אל תוך הקירות הפנימיים והיסודות פירוש תחילת הכרסום שלהם בחוזק של הבניין וביציבות שלו, לא רק של הבטון ושל הלבנים, כי אם גם של המתכת שנמצאת ביסודות אלה לפי שיטת הבנייה הישראלית.
מכאן ברור למה חיוני שהאיטום ייעשה כמו שצריך הן מבפנים והן מבחוץ, אבל בעיקר בקירות החיצוניים.

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

כיצד נראים נזקים של קירות חוץ לא אטומים?

  • קילופים בצבע והתפוררות הטיח בשלב הראשון.
  • התפתחות עובש ופטריות שחודרים לאט לתוך הקירות ומסכנים את הבריאות של הדיירים.
  • לחות בקירות מתפשטת בכתמים רחבים בין כל הקומות.
  • התנפחות הקירות ובעיקר סדקים שהיו או התרחבו בגלל חדירת המים.
  • קורוזיה בתומכי הברזל השונים שמשולבים בקירות וביסודות.
  • פגיעה בחוזק הבטון.
  • התפוצצות של הברזל והבטון בעקבותיו.

עוד בנושא

מה עושים כדי לאטום קירות חוץ?

ראשית, אומדים את הנזק שנגרם לקירות ועד כמה הרטיבות חדרה עמוק. קורוזיה מתקדמת מחייבת סילוק הברזלים וניקוי השטח מהבטון המתפורר והשביר משום שהוא אינו יציב. יש לנקות סדקים שהתנפחות מרטיבות, למלא ולאטום אותם בחומרים תקניים ואיכותיים. זה מונע חדירה מים והתחמצנות של הברזל וכך גם משתקם הבטון.

עבודות איטום קירות חוץ

איטום קירות חיצוניים זו עבודה זו מחייבת אנשי מקצוע שעברו הכשרה לא רק בבנייה ובאיטום, אלא גם בעבודה עם חומרים טובים ואיכותיים מכיוון שחלק מהעבודה נעשה מבחוץ על הקירות, הם עוברים גם הכשרת עבודות בגובה, בעיקר בסנפלינג, שהוא השיטה המובילה לעבודה יעילה ונוחה במקרים כאלה. זה מחייב טיפול במקור הרטיבות ותיקונים שונים בקיר עד ייבושו מבלי להתפשר על הטיפול העמוק עד היסוד. מומלץ לעבור איטום קירות חוץ בכל כמה שנים כדי להבטיח מניעת נזקים מתרחבים.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מתמחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

שיקום בטון בקירות חיצוניים בגובה

שיקום בטון בקירות חיצוניים בגובה

במדינת ישראל מרבית המבנים נבנים מבטון. בטון הוא חומר העשוי מצמנט חול חצץ ומים ונחשב הבטוח ביותר והאיכותי ביותר עבור מבנים אשר נמצאים באזור הים

איטום קירות חיצוניים בסנפלינג

איטום קירות חיצוניים בגובה

הקירות החיצוניים של המבנה שבו אתם גרים שומרים עליכם מקור, חום, רטיבות, לחות ותהודה. כאשר שבונים במנה חדש או כאשר משפצים אחד שכבר קיים –

איטום בניין באמצעות סנפלינג

איטום בניין באמצעות סנפלינג

הבניין שבו אתם גרים או עובדים חייב להיות תקין, שכן מרחבים כאלה בהם אנו מבלים לא מעט, חייבים לספק לנו שירותים כמו חדרי מדרגות נוחים,

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן