סדקים בקירות חוץ – ממה הם נוצרים ואיך מטפלים?

הקירות של המבנה שבו אנו חיים/ לומדים / עובדים או מבצעים כל פעולה, הם אלה שמגינים עלינו מהמרחב החיצוני. קירות המבנה מגנים על מי שנמצא בו מחום, קור, פגעי מזג האוויר, מרעש ותהודה. לכן הם חייבים להיות אטומים ויציבים. מבנים בארץ שהוקמו בתחילת המאה העשרים: נוטים להיות פחות תקינים בעיקר כשמדובר על כאלה שנבנו עם קום המדינה. מלבד זאת, גם מבנים שנבנו לפני 20 שנה – זקוקים מידי פעם לשיפוץ ותיקונים כדי שיהיה ניתן לשהות בהם בצורה טובה. 

עם זאת, במידה וישנם סדקים בקירות שלא מטופלים בצורה נכונה, יש ליצור קשר עם המומחים של בסיס עבודות בגובה – כדי לבצע איטום שיפוץ ותיקון של קירות חיצוניים. 

אבל מה גורם לסדקים בקירות?

בכול הנוגע לגורמים לסדקים בסדרי גודל כאלה ואחרים, חשוב לדעת כי אין גורם אחד. אלא שבלאי טבעי של הקירות, רעידות אדמה (שאנו לעיתים אפילו לא מרגישים), אקלים והתיישנות החומר – כמו גם מזגי אוויר קיצוניים – כולם יגרמו לירידה באיכות המבנה. יש מקרים בהם המבנה מוזנח ישן מאד ומלוכלך: מה שיכול להוביל לסדקים ולירידת ערך הנכס. לכן חשוב לטפל בעניין כמה שיותר מוקדם. 

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

האם אפשר לנקות ולאטום את הקירות לבד?

מי שירצה לבצע את האיטום והשיפוצים לבד, יוכל לעשות זאת עד גובה מסוים. במידה והעבודה צריכה להתבצע בגובה, מומלץ לא לעשות זאת לבד אלא רק באמצעות המקצוענים של בסיס עבודות בגובה. אנשי המקצוע המומחים שלנו, יודעים כיצד לאבטח את מקום העבודה ובאיזה ציוד להשתמש כדי לתקן סדקים בגובה. המומחים שלנו עובדים בגובה באמצעות ציוד סנפלינג מקצועי, חבלי הרמה, מנופים, סולמות מיוחדים וחומרים ייעודים לאיטום סדקים. לכן חשוב לפנות אלינו לקבלת סיוע ייעוץ ושירות. 

מי מבצע את התיקונים? 

עבודות בגובה מבצעים רק משפצים וקבלנים מומחים שיודעים כיצד לעבוד בבטיחות על גבי קירות וגגות של מבנים. המומחים ידעו לאבחן את התקלה, למנוע אותה בעתיד, לאבחן את מצב הקירות ולהתאים את החומרים הייעודים הטובים ביותר עבור המבנה. המומחים מכירים את שיטת העבודה ואת הציוד הדרוש. לאחר אבחון הקירות יאפשרו המקצוענים שלנו הצעת מחיר תוך תיעדוף הפעולות החשובות ביותר שיש לבצע על מנת לשמור על מבנה תקין. 

שיפוץ סדקים בקירות חיצוניים – כיצד עושים את זה נכון?  

כדי לשפץ ולתקן סדקים בקירות חוץ, דרושה לפני הכול אבחנה של המבנה. לכן יש ליצור קשר ולהזמין את המומחים של בסיס עבודות בגובה כדי לבדוק את הקירות ולהציע תכנית עבודה בהתאם לצרכים של המבנה. בין השיטות השונות לשיפוץ מבנים תמצאו:

שיטת השפריץ – שיטה בה משפריצים חומרי איטום על גבי הקירות. חומרים אלה הם מלט מעורבב עם דבקים וקוורץ. ההשפרצה אוטמת את הקירות באופן מידי ומספקת מבנה דקורטיבי ומעוצב. 

ניקוי באמצעות מכונת שטיפה בלחץ – המומחים שלנו מאמינים שקיר שאינו נקי נראה לא אסתטי בעוד שלכלוכים, כפי שהזכרנו, עלולים לגרום לסדקים בקירות. המכונה מנקה את המבנה בצורה יסודית מלכלוכים כמו: שומנים, אבק, ופיח. במקרה כזה נבצע ניקוי מסיבי וחזק של הקירות על ידי מכונת שטיפה בלחץ. לאחר מכן נבצע איטום מקצועי של הקירות. 

איטום קירות חיצוניים – חשוב לדעת כי פגיעה באיטום של הקירות יובילו להתפוררות של המבנה כמו גם לסדקים ובעיות באיטום. איטום תקין נועד כדי לאפשר הגנה מפני מרטיבות, מים ולחות, כמו גם מפני חום וקור קיצוניים רעש ותהודה. לכן יש לבצע איטום קירות חיצוניים בעת הצורך. האיטום נעשה לעיתים באופן נקודתי באמצעות חומרי איטום ייעודיים. 

המומחים של חברת בסיס עבודות בגובה – יגיעו אל כל מבנה במהירות, יאבחנו את התקלות, ישלחו דוח והצעת מחיר, או יציעו במקום את הדרך לתיקון המבנה באופן מידי תוך התאמת שיטת עבודה וחומרים ייעודיים שיותרו את המבנה במראה נעים לעין, חדיש, ומתוחזק היטב. בכך אפשר להתגורר בבית או בדירה נעימה יותר, להנות מהעלאה של ערך הנכס ולשהות במבנים איכותיים יותר, תקינים ומשופצים.

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

איך מחדשים משטח בטון ישן

איך מחדשים משטח בטון ישן

בטון הוא אחד החומרים הנפוצים ביותר בבנייה הים תיכונית. בישראל, מרבית המבנים עשויים מבטון בעוד שמדובר בחומר חזק, עמיד ונוח לבנייה. עם זאת האקלים החם

קרא עוד »

מהי בדיוק עבודה בגובה?

המושג 'עבודות בגובה' הוא מושג כללי מאד ויכול להתייחס למגוון פעולות אותן מבצעים כדי לשמור על אזור מסוים, על מבנים משותפים או פרטיים, כמו גם

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן