תקנות בטיחות לעבודות בגובה

אילו עבודות בגובה קיימות כיום?
על פי המוסד לבטיחות וגהות עבודה בגובה חייבת להתבצע על פי התקנות ולפי כל החוקים והכללים של מדינת ישראל. תקנות אלה, נועדו לאכוף את השימוש בכול ההתקנים, הכללים והפקודות הנוגעות לעבודה בגבהים אשר נחשבת עבודה מסוכנת בהיעדר ציות להוראות ולתקנות. לכן יש לשים לב ולדאוג כי הקבלן/ המשפץ/האינסטלטור/ הבנאי/ ואנשי המקצוע: עובדים על פי התקנות. 

אבל מה צריך לדעת על התקנות והדרך לעבוד נכון ובטוח בגבהים? המומחים של 'בסיס עבודות בגובה' שמים דגש על הדברים החשובים ביותר שחשוב לשים אליהם לב בזמן העבודה: 

מי שעובד בגובה חייב לזהות את האזור שבו מתבצעת העבודה ולהכיר אותו, בעוד שהעובדים חייבים לדעת מהו אזור סכנה. ע"פ ההנחיות, אזורים כאלה הם מבנים או אתרים בהם מתבצעת עבודות טיפוס או גלישה, כמו גם עבודות שדרושות אמצעי קשירה. אזורים שנחשבים אזור סכנה, הם שטחים או מבנים שיש עליהם אלמנטים שעלולים ליפול או גגות וגבהים שמהווים סכנה. 

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

אמצעי בטיחות

מלבד זיהוי האזורים והמבנים המסוכנים – חייבים המנהלים והעובדים לדעת כיצד עובדים בגובה ואיזה ציוד עבודה נחוץ. לכן חשוב לדאוג תמיד לנקודת עיגון שתתמוך ותגן על העובדים מפני נפילה. עוד חשוב כי יהיו בולמי נפילה מונחים בשטח העבודה ורכיבים שונים שמחברים את העובדים אל אמצעי בטיחות, כמו רשתות בטיחות שחייבות להיות מותקנות במקום. בין היתר, חייבים עובדים בגובה לעבוד עם רתמות בטיחות, נעלי עבודה, קסדה ולבוש מתאים. 

בלימת נפילה בגובה

כפי שרבים בוודאי משערים, עבודה בגובה מסוכנת בעיקר בשל החשש לנפילה. לצעירנו, התרחשו לא מעט תאונות בארץ ובעולם בהן עובדים נפלו מגובה רב. מה שהוביל למוות או לנכות. עבודה מוגנת היא כזאת המלווה בבולמים ננעלים והתקני בטיחות שימתחו או יכווצו את אמצעי הקשירה. הבולמים חייבת להיות משלבים במערכת צמ"א למניעת נפילה מגובה. 

עבודה ע"פ תקנות

על פי המוסד לבטיחות וגהות, כל מי שמבצע עבודות בגובה ועבודות גלישה מחויב לבצע את הפעולות רק לאחר קבלת תעודת הכשרה מתאימה. עובדים בגובה חייבים להיות מנהלים מקצועיים, מטפסים מורשים ומנוסים, גולשי בניין מקצועיים וכדומה. בין היתר חשוב שיהיה במקום מפקח עבודה, מנהלי ראשי ושאר עובדים שידאגו לאבטחת העבודה. 

 מדריך עבודה בגובה

כאשר אתם שוכרים עובדים או שוכרים חברה מקצועיות לעבודות בגובה – חברות ועובדים אשר יבצעו עבורכם כל משימה – החל מניקוי חלונות עד שיפוץ מבנים והתקנת אינסטלציה – יש לשים לב כי העובדים מוכשרים ומנוסים ויודעים לעבוד בגובה לאחר ששקדו וקראו את  'המדריך לעבודה בגובה' ועברו את כל הקורסים המתאימים. המומחים של 'בסיס עבודות בגובה' הם אנשי מקצוע מוכשרים ומנוסים אשר עובדים בשיא הבטיחות על מנת להגן על עצמם, על הסביבה ומי שנמצא באתר בו מתבצעות עבודות בגובה. 

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

עבודות בגבהים

עבודות בגבהים

ביצוע עבודות בגבהים חברת בסיס מציעה גם לכם שירותי גובה בסנפלינג על ידי טובי המומחים בישראל. עבודות בגבהים כוללות איטום קירות, שיקום בטון, חיזוק אריחים

קרא עוד »
איטום קירות חיצוניים מחיר

איטום קירות בסנפלינג

אחת הפעולות הכי חשובות בכל מבנה היא האיטום שלו. תהליך של איטום מתבצע הן בקירות הפנימיים, הן בקירות החיצוניים והן בגג. המטרה של האיטום היא

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן