איטום מעטפת מבנים – כמה דברים שחשוב לדעת!

איטום מעטפת מבנים

מבנים ישנים בעיקר במדינת ישראל, סובלים מלא מעט ליקויים. כאשר עם השנים הבניין או הבית הפרטי הופך (בשל אותם הליקויים) למוגן פחות. המבנה שבו יש ליקויים, אינו אטום או יעיל מבחינת מניעת חום קור נזילות ורעש, בעוד שמעטפת המבנה הולכת והופכת פחות יעילה. בדיוק לשם כך קיים שירות שיקום מעטפת בניין בו נדון בהמשך.

אבל מה משמעותה של המעטפת? 

מעטפת מבנה היא החלק החיצוני של הבניין והיא יכולה להיות מורכבת מבטון, עץ, חומרי איטום, פאנלים, אבנים, חיפוי אבן ושאר חומרים שנועדו להעניק למבנה איטום חוזק ובטיחות. ובכל זאת, כאשר בניין מתיישן הוא זקוק באופן בהול לתיקו ואיטום מעטפת. בכך ישנם מבנים מסוגים שונים כמו וילות, בניינים ציבוריים מבנים פרטיים, יחידות דיור, ושאר בתים שזקוקים לשיפוץ אשר יכלול  חידוש המעטפת. 

רוצה מידע נוסף על השירות? נא להשאיר פרטים וניצור קשר בהקדם!

זה נכון, בניינים מסוגים שונים מורכבים בדרך כלל באותו הסדר, בעוד שבכך אפשר לדעת כי מעטפת נוגעת ליצירת קירות חיצוניים שיאגדו בתוכם את כול מה שיש במבנה כמו: חיווטים, צנרות, תשתיות ושאר אלמנטים שאינם אמורים להראות מבחוץ. 

המעטפת בעצם מטמיעה את האלמנטים ובכך יוצרת מבנה אחיד חלק וברור שלא נראים מתוכו צינורות, חוטים, קרשים ושאר אלמנטים שקשורים לבנייה. מעטפת יכולה להיות עשויה מכול חומר אשר מתאים עבור בנייה באקלים הישראלי. 

מדוע חשוב שהבניין יהיה אטום

אם אתם בעלים של בנייני מגורים או של משרדים, אם אתם דיירים שדרים בבניין דירות, או שאתם בעלי בית פרטי וכול מבנה אחר – חשוב שתדעו מהי המשמעות של איטום. איטום מעטפת בניין נועד לספק מקסימום נוחות בעת שהייה במבנה. בעוד שאיטום מעטפת מבנים יוביל להגנה מפני חום וקור, לאיטום מפני מים ואש, הוא יספק טמפרטורה נוחה במבנה, כמו גם הגנה מפני רעשים ותהודה. 

כאשר איטום מעטפת מבנה אינו תקין ישן או מתפורר – השהות בתוך הדירה, הבית או המבנה הופך לפחות אטרקטיבי. לכן יש לפנות לחברת basis המציעה מגוון שירותים תחת קורת גג אחת כולל שיקום מעטפת מבנים. 

אז כיצד אוטמים מבנים?

כדי להכיר את הדרך לאטום את המבנה, חשוב בתחילה להיוועץ המומחים של חברת בסיס עבודות בגובה. המומחים שלנו ידעו להנחות אתכם כדי להבין מהי אותה המעטפת ולדעת מדוע היא זקוקה לאיטום מחודש. 

חשוב לדעת כי מבנים בני עשרים שנה ויותר, בוודאי יזדקקו לאיטום מחודש – זאת בכמה אזורים שונים במבנה, או בכול המעטפת השלו. כאשר מבצעים את הפעולה חשוב לבצע אבחון מקיף אשר יתבצע על ידי המומחים, כמו גם לעבוד עם חברה קבלנית מנוסה שתוכל לנפק את כלל האישורים וההסמכות הדרושות לבציע עבודה מסוג זה. חברת basis עבודות בגובה מוכשרת ומסוכמת לבצע את כלל עבודות החיזוק במבנים, כמו גם ביצוע עבודה שמטרתה לאפשר מעטפת חדשה וחזקה יותר למבנה. 

חשוב לדעת! לעיתים, יצטרכו המומחים לבצע הנחת תשתיות מחדש או תיקון תשתיות ורק לאחר מכן תיקון ואיטום מעטפת המבנה. זאת כמובן בתיאום עם הלקוח. 

 לנו, בבסיסי עבודות בגובה, הציוד הדרוש לביצוע הפעולה, כאשר בין הציוד תמצאו:

 • סלי הרמה רתמות וציוד סנפלינג לעבודה בגובה.
 • פיגומים בטוחים לביצוע איטום.
 • חומרי איטום ייעודיים חזקים שמחזיקים מעמד לאורך שנים. 
 • חומרי צבע להשלמת הפעולה.
 • שיטות שונות לאיטום מעטפת מבנה. 

מי יכול לבצע עבודה כמו איטום מעטפת בניין?

אם אתם רוצים לדעת יותר אודות אישורים לאיטום מבניים ועבודות בגובה, חשוב שתדעו כי רק חברות מקצועיות שנחשבות 'קבלן רשום', אשר להן אישורים לביצוע עבודות בגובה על ידי משרד העבודה – יוכלו לבצע איטום מעטפת מבנה. נוסף לכך, כאשר אתם בוחרים את אנשי המקצוע שיבצעו עבורכם את העבודה, שימו לב כי המומחים של החברה מציעים לכם מספר יתרונות כמו:

 • ניסיון ומקצועיות.
 • אבחנה נכונה.
 • חומרי איטום מתאימים לסוג המבנה.
 • הצעת מחיר נוחה.
 • אחריות על איטום.
 • חומרים ייעודיים איכותיים.
 • בטיחות בעת העבודה.
 • עבודה יעילה עם מינימום הפרעה לסביבה.  

המומחים של חברת basis ידעו כיצד לאטום מחדש כל קיר, להקים קונסטרוקציות, צביעת בניינים, לבצע חיזוק בטון או עבודות בטון, בזמן שהמומחים יציעו קשת שירותים רחבה באמצעותה ניתן לקבל שירות, דרך חברה אחת מקצועית ומיומנת.

בסיס עבודות גובה

בסיס עבודות גובה

אנו בבסיס פתרונות בגובה – מומחים בביצוע כל סוגי עבודות איטום שיקום וחיזוק מעטפת מבנים חיצונית בגובה ברמה גבוהה. התקשרו עכשיו – 053-3325272.

גם יכול לעניין אותך

צביעת בניין חיצוני

צביעת קירות חיצוניים

יש לא מעט בניינים שבעקבות נזקי מזג האוויר, בעיקר בעקבות גשמים חזקים, הצבע בקירות החיצוניים מתחלי להתקלף ולפעמים גם ליפול ממש מה שמחייב תיקון אחת

קרא עוד »
התקשרו עכשיו
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן